Valinnan perustelut:

Ensimmäisestä keikasta v. 2013 lähtien hän jäi mukaan pysyvästi toimintaan ja on ollut aktiivinen ja kantava voima Välittämisen keikoilla ja niiden järjestämisessä. Hän on ollut erilaisten tapahtumien käytännön järjestelyissä korvaamaton apu, todellinen vastuuvapaaehtoinen. Makkarat ja letut olisivat messutapahtumissa jääneet paistamatta, ellei hän olisi hoitanut grillejä paikalle. Jarmo Salminen hoitaa vapaaehtoisena lisäksi myös yhdistyksen kirjanpidon, ja osallistuu yhdistyksen hallituksen työskentelyyn.

Hän on antanut kiitettävän panoksensa toimintaan, myös tilaisuuksien mainiona vapaaehtoisena joulupukkina. Hän on Simona myös hyvä malli muille miehille. Koko vapaaehtoisuransa aikana hän on samalla ollut työelämässä, Järvenpään kaupungin tietohallintopäällikkönä.

Onnea Jarmo!

Kaikki artikkelit

Go to top